Autorijschool IJzerman in het kort
Is dit uw rijschool?
Beheer wat leerlingen zien op uw vermelding. Voeg rijbewijscategorieën, foto's en beschrijvingen toe om beter gevonden te worden.
Beheer aanvragenIets anders regelen, zoals gegevens corrigeren, de foto of de contactoptie? Uw rijschool op Rijscholenvergelijken.nl
Liever niet vermeld?
Autorijschool IJzerman
Terschellingkade 264, Amersfoort
Autorijschool IJzerman is een autorijschool in Amersfoort met een slagingspercentage bij het eerste examen voor rijbewijs B van 53,6%, boven het landelijke gemiddelde per examen voor rijbewijs B van 49,1%. Gebaseerd op 28 eerste examens.

Klik voor een grote versie. Bron: Google Maps.
Over Autorijschool IJzerman
Autorijschool IJzerman is een autorijschool gevestigd in Amersfoort, Utrecht. Je kunt er terecht voor rijbewijs B.
Het slagingspercentage bij het eerste examen van Autorijschool IJzerman ligt op 53,6% (rijbewijs B). Dit cijfer is gebaseerd op 28 eerste examens.
Autorijschool IJzerman heeft ervaring met faalangst, spoedcursus, automatisch rijden en opfriscursus. Vergelijk Autorijschool IJzerman met andere rijscholen in Amersfoort.
Examenstatistieken
okt 2025 - sep 2026Alle rijbewijscategorieën samen
Eerste examens
50%
15 geslaagd van 30 examens
Herexamens
42,9%
24 geslaagd van 56 examens
Alle praktijkexamens
45,3%
39 geslaagd van 86 examens
Vergelijkingen en ranglijsten op deze site gebruiken het slagingspercentage bij het eerste examen. Dat cijfer laat zien hoe vaak een kandidaat in een keer slaagt en is niet te beïnvloeden door vaker te herkansen. Het totaal over alle praktijkexamens staat er ter informatie naast en telt niet mee in ranglijsten.
Herexamen personenauto (B-H)
Meest gebruikte examenlocatie: Leusden (Fokkerstraat 21)
Praktijkexamen personenauto (B)
+4,5 procentpunt t.o.v. landelijk gemiddelde (49,1%)
Meest gebruikte examenlocatie: Leusden (Fokkerstraat 21)
Faalangstexamen personenauto (B-FA)
⚠️ Beperkte data, statistisch minder betrouwbaar
Meest gebruikte examenlocatie: Leusden (Fokkerstraat 21)
Nader onderzoek rijvaardigheid personenauto (B-NO)
5 geslaagd van 8: te weinig examens voor een percentage
Meest gebruikte examenlocatie: Leusden (Fokkerstraat 21)
Aangepast herexamen personenauto (B-AA-H)
4 geslaagd van 6: te weinig examens voor een percentage
Meest gebruikte examenlocatie: Leusden (Fokkerstraat 21)
Bron: CBR open data (CC-BY 4.0), meetperiode okt 2025 - sep 2026. Tussentijdse toetsen en theorie-examens tellen niet mee als praktijkexamen. Categorieën met minder dan 5 examens krijgen geen eigen blok; ze tellen wel mee in de totalen hierboven. Een percentage tonen we vanaf 10 examens, omdat een percentage over minder examens weinig zegt.
Slagingspercentage over de tijd
Slagingspercentages zijn afkomstig van het CBR (open data, CC-BY 4.0) en gaan over het eerste examen. Doet een rijschool al haar praktijkexamens in één rijbewijscategorie, dan is het het cijfer van die categorie; bij een autorijschool die ook in een andere categorie examineert, is het het cijfer van rijbewijs B. Anders tellen de categorieën samen, en het label bij het cijfer zegt welke. Percentages op basis van minder dan 20 examens zijn statistisch minder betrouwbaar.
Specialisaties
Reviews van Google
Sem Reinders - van Meerwijk
maart 2026
Ik heb rijles gehad bij Johan en dat was een erg positieve ervaring. Hij is een vriendelijke en rustige man die alles duidelijk en geduldig uitlegt. Tijdens de lessen voelde ik me op mijn gemak en wis...
Mohammad Alqwasmi
mei 2026
Ik ben geslaagd voor het examen! 🎉 Ik raad deze school echt aan aan iedereen. De lessen waren goed en docent Johan was heel behulpzaam en vriendelijk. Ik heb veel geleerd. Bedankt voor alle steun
Işıl Saka
oktober 2025
Absolute aanrader! Ik ben in één keer geslaagd voor mijn rijexamen en dat heb ik volledig te danken aan mijn geweldige instructeur Johan! Hij is ontzettend ervaren en geduldig, en hij weet precies hoe...
M. Frederiks
maart 2026
Professioneel, helder en met focus op jouw proces In een periode waarin ik persoonlijk veel te verwerken had, vond ik bij rijschool Johan IJzerman precies de begeleiding die ik nodig had. Johan werkt...
Kourosh Amini
augustus 2025
Vandaag heb ik mijn rijbewijs gehaald, en dat had ik niet zonder mijn rijinstructeur Johan kunnen doen. Johan is een ervaren instructeur die precies weet hoe hij je dingen op een begrijpelijke manier...
Powered by Google. Alle Google Reviews worden ongewijzigd getoond.
Rijbewijscategorieën en prijzen
Kerngegevens
| Slagingspercentage eerste examens (CBR, rijbewijs B) | 53,6% |
|---|---|
| Aantal eerste examens (CBR, rijbewijs B) | 28 |
| Meest gebruikte examenlocatie (CBR) | Leusden (Fokkerstraat 21) |
| Google-beoordeling | 5,0 sterren (112 reviews) |
| Rijbewijscategorieën | B |
| Specialisaties | Anderstaligen, Faalangst, Spoedcursus, Automatisch rijden, Opfriscursus |
| Lestalen | Nederlands, Engels |
| KvK-nummer | 91245982 |
| Rijschoolnummer (CBR) | 1136Z0 |
CBR-cijfers over de meetperiode oktober 2025 t/m september 2026. Bron: CBR open data (CC-BY 4.0).
Contactgegevens
Examenlocatie
Meest gebruikte examenlocatie volgens CBR-cijfers over oktober 2025 t/m september 2026. Dit volgt uit de geregistreerde examens en is geen instelling van de rijschool.
Openingstijden
- Maandag
- 08:00 – 20:30
- Dinsdag
- 08:00 – 20:30
- Woensdag
- 08:00 – 20:30
- Donderdag
- 08:00 – 20:30
- Vrijdag
- 08:00 – 20:30
- Zaterdag
- 08:00 – 17:00
- Zondag
- Gesloten
Veelgestelde vragen (4)
Wat is het slagingspercentage van Autorijschool IJzerman?
53,6% bij het eerste examen voor rijbewijs B, volgens de officiële cijfers van het CBR. Dat cijfer is gebaseerd op 28 eerste examens voor rijbewijs B in de CBR-meetperiode oktober 2025 t/m september 2026; herexamens tellen er niet in mee.
Welke rijbewijzen kun je halen bij Autorijschool IJzerman?
Deze rijschool biedt opleidingen voor rijbewijs B.
Voor wie is Autorijschool IJzerman geschikt?
In ons profiel staan deze specialisaties vermeld: Anderstaligen, Faalangst, Spoedcursus, Automatisch rijden, Opfriscursus. Overleg met de rijschool wat er in jouw situatie mogelijk is.
Waar is Autorijschool IJzerman gevestigd?
Terschellingkade 264, 3826 DJ in Amersfoort. Rijlessen starten vaak op een adres in overleg, dus vraag na waar je opstapt.
Locatie
Bericht aan Autorijschool IJzerman
Stuur je bericht direct of stel een openbare vraag op deze pagina.
Laatst bijgewerkt op
- CBR-examencijfers: meetperiode oktober 2025 t/m september 2026
- Google-beoordeling: laatst opgehaald bij Google op 27 juli 2026
Meer ontdekken
Deel deze rijschool
Slagingspercentages gebaseerd op open data van het CBR (CC-BY 4.0).
Vergelijkbare rijscholen in Amersfoort

Autorijschool Dyako
Amersfoort, Utrecht
Autorijschool Dyako is een rijschool in Amersfoort en omstreken die al jarenlang rijlessen geeft aan leerlingen van 16,5 jaar en ouder. Je kunt hier terecht voor spoedcursussen en automatische rijlessen, met een gratis proefles om te starten.

REGGY2GO
Amersfoort, Utrecht
REGGY2GO is een rijschool in Amersfoort die rijlessen aanbiedt voor auto, scooter en motor. Ze bieden zowel reguliere rijlessen als spoedcursussen met persoonlijke begeleiding en een focus op leren met plezier.

Autorijschool Van Maaren
Amersfoort, Utrecht
Autorijschool Van Maaren in Amersfoort biedt rijlessen van 120 minuten in automaat auto's met ADAS-systemen. De rijschool is gespecialiseerd in rijangst, faalangst, ADHD en autisme met volgens eigen opgave hiervoor gecertificeerde instructeurs.

Autorijschool Prima
Amersfoort, Utrecht
Autorijschool Prima is al meer dan 25 jaar gevestigd in Amersfoort en biedt rijlessen in zowel handgeschakelde auto's (Renault Captur) als automaat (Citroen C1). Je krijgt altijd les van dezelfde instructeur en kunt starten met een proefles.

Autorijschool "Schothorst/Emiclaer"
Amersfoort, Utrecht
Rijschool Schothorst is sinds 1987 actief in Amersfoort en omgeving. De rijschool heeft zich gespecialiseerd in rijtesten voor senioren, rijlessen na revalidatie en opfriscursussen voor het rijbewijs B.

Rijschool Ruiterkamp
Amersfoort, Utrecht
Rijschool Ruiterkamp in Amersfoort is bij het CBR geregistreerd en biedt rijlessen voor het B-rijbewijs. Je kunt contact opnemen via telefoon of app voor meer informatie over de rijlessen. Ik geef één op één va 1,5 rijles. Ik ben erg geduldig en kan enorm goed met jongeren overweg. Omdat ik vind dat jullie een mooie plek op de weg verdienen! Ik ga je leren autorijden niet alleen voor het CBR maar vooral daarna. We gaan naar Hilversum, Huizen, Utrecht, Amsterdam.