Ga naar hoofdinhoud
Het vergelijkingsplatform voor rijscholen

Nijland Verkeersscholen B.V. in het kort

Nijland Verkeersscholen B.V. in Nieuw Dordrecht heeft een slagingspercentage bij het eerste examen van 71,5% over alle rijbewijscategorieën samen waarin zij examens had, volgens CBR-data en een Google-beoordeling van 4,5 uit 5 (70 reviews). Vergelijk deze rijschool met andere rijscholen in Nieuw Dordrecht.
Nijland Verkeersscholen B.V.
Nijland Verkeersscholen B.V.
Nijland Verkeersscholen B.V.
Nijland Verkeersscholen B.V.
Nijland Verkeersscholen B.V.
Nijland Verkeersscholen B.V.
Nog 3 foto's bekijken
Nijland Verkeersscholen B.V.
Nijland Verkeersscholen B.V.
Nijland Verkeersscholen B.V.

9 foto's. Klik op een foto voor een grote versie; met de pijltjes blader je door de rest.

Nijland Verkeersscholen B.V.

Vastenow 93, Nieuw Dordrecht

Nijland Verkeersscholen B.V. is gevestigd in Nieuw Dordrecht.

71,5%
Slagingspercentage eerste examens, alle rijbewijzen
4,5
70 beoordelingen op Google

Over Nijland Verkeersscholen B.V.

Nijland Verkeersscholen B.V. is een combirijschool gevestigd in Nieuw Dordrecht, Drenthe. De rijschool biedt opleidingen voor rijbewijs A, rijbewijs A1, rijbewijs A2, rijbewijs AM, rijbewijs B, rijbewijs BE, rijbewijs C, rijbewijs CE, rijbewijs D en rijbewijs T.

Bekijk de slagingscijfers, het lesaanbod en reviews om Nijland Verkeersscholen B.V. te vergelijken met andere rijscholen in Nieuw Dordrecht.

Cijfers en vergelijking

Het slagingspercentage bij het eerste examen voor alle rijbewijzen is 71,5%, rond het gemiddelde per rijschool in Nieuw Dordrecht (71,5%). Het slagingspercentage geldt voor de laatste meetperiode en is gebaseerd op 966 eerste examens. Beoordeeld met 4,5/5 op basis van 70 Google reviews. De enige rijschool in Nieuw Dordrecht op Rijscholenvergelijken.nl.

Bron: CBR open data en rijscholenvergelijken.nl. Deze cijfers worden automatisch actueel gehouden.

Examenstatistieken

okt 2025 - sep 2026

Alle rijbewijscategorieën samen

Eerste examens

71,5%

691 geslaagd van 966 examens

Herexamens

64,5%

251 geslaagd van 389 examens

Alle praktijkexamens

69,5%

942 geslaagd van 1355 examens

Vergelijkingen en ranglijsten op deze site gebruiken het slagingspercentage bij het eerste examen. Dat cijfer laat zien hoe vaak een kandidaat in een keer slaagt en is niet te beïnvloeden door vaker te herkansen. Het totaal over alle praktijkexamens staat er ter informatie naast en telt niet mee in ranglijsten.

🚗

Praktijkexamen personenauto met aanhangwagen (BE)

Eerste poging231 examens
82,7%

+4,7 procentpunt t.o.v. landelijk gemiddelde (78%)

Automaat: 79,6%Handgeschakeld: 85,6%
Herexamen37 examens
89,2%

Alle pogingen samen (1e poging + herexamens): 83,6% van 268 examens voldoende

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🏍️

Praktijkexamen motor verkeersdeelneming A (A)

Eerste poging198 examens
73,7%

Landelijk gemiddelde: 73,6%

Handgeschakeld: 73,7%
Herexamen54 examens
85,2%

Alle pogingen samen (1e poging + herexamens): 76,2% van 252 examens voldoende

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🚗

Praktijkexamen personenauto (B)

Eerste poging249 examens
57,4%

+8,3 procentpunt t.o.v. landelijk gemiddelde (49,1%)

Automaat: 30%Handgeschakeld: 58,6%

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🚗

Herexamen personenauto (B-H)

Herexamen164 examens
50%

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🛵

Praktijkexamen bromfiets (AM2)

Eerste poging76 examens
73,7%

-6,4 procentpunt t.o.v. landelijk gemiddelde (80,1%)

Herexamen23 examens
91,3%

Alle pogingen samen (1e poging + herexamens): 77,8% van 99 examens voldoende

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🚛

Vrachtauto C praktijk (C)

Eerste poging71 examens
73,2%

+3,4 procentpunt t.o.v. landelijk gemiddelde (69,8%)

Automaat: 54,2%
Herexamen21 examens
85,7%

Alle pogingen samen (1e poging + herexamens): 76,1% van 92 examens voldoende

Meest gebruikte examenlocatie: Klazienaveen (Kruizemunt 30)

🚛

Vrachtauto C met aanhangwagen praktijk (CE)

Eerste poging55 examens
76,4%

+11,1 procentpunt t.o.v. landelijk gemiddelde (65,3%)

Automaat: 75,9%
Herexamen19 examens
68,4%

⚠️ Beperkte data, statistisch minder betrouwbaar

Alle pogingen samen (1e poging + herexamens): 74,3% van 74 examens voldoende

Meest gebruikte examenlocatie: Klazienaveen (Kruizemunt 30)

🚜

T-rijbewijs praktijk (T)

Eerste poging17 examens
70,6%

+6,2 procentpunt t.o.v. landelijk gemiddelde (64,4%)

⚠️ Beperkte data, statistisch minder betrouwbaar

Herexamen7 examens

3 geslaagd van 7: te weinig examens voor een percentage

Alle pogingen samen (1e poging + herexamens): 62,5% van 24 examens voldoende

Meest gebruikte examenlocatie: Klazienaveen (Kruizemunt 30)

🚌

Bus D praktijk (D)

Eerste poging17 examens
82,4%

+17,5 procentpunt t.o.v. landelijk gemiddelde (64,9%)

⚠️ Beperkte data, statistisch minder betrouwbaar

Meest gebruikte examenlocatie: Klazienaveen (Kruizemunt 30)

🚗

Nader onderzoek rijvaardigheid personenauto (B-NO)

Herexamen15 examens
46,7%

⚠️ Beperkte data, statistisch minder betrouwbaar

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🏍️

Praktijkexamen motor verkeersdeelneming A2 (A2)

Eerste poging7 examens

3 geslaagd van 7: te weinig examens voor een percentage

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🚗

Aangepast herexamen personenauto (B-AA-H)

Herexamen11 examens
45,5%

⚠️ Beperkte data, statistisch minder betrouwbaar

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🚗

Faalangstexamen personenauto (B-FA)

Herexamen9 examens

3 geslaagd van 9: te weinig examens voor een percentage

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🚗

Aangepast praktijkexamen personenauto (B-AA)

Eerste poging10 examens
60%

+10,9 procentpunt t.o.v. landelijk gemiddelde (49,1%)

⚠️ Beperkte data, statistisch minder betrouwbaar

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🏍️

Aangepast praktijkexamen motor verkeersdeelneming A (A-AA)

Eerste poging6 examens

4 geslaagd van 6: te weinig examens voor een percentage

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🏍️

Praktijkexamen motor verkeersdeelneming A1 (A1)

Eerste poging6 examens

4 geslaagd van 6: te weinig examens voor een percentage

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🏍️

Praktijkexamen motor verkeersdeelneming A-getrapt (A-G)

Eerste poging5 examens

5 geslaagd van 5: te weinig examens voor een percentage

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🚗

Aangepast praktijkexamen personenauto met aanhangwagen (BE-AA)

Eerste poging5 examens

4 geslaagd van 5: te weinig examens voor een percentage

Meest gebruikte examenlocatie: Emmen (Nijbracht 112)

🚛

Vrachtauto C met aanhangwagen praktijk nader onderzoek (CE-NO)

Herexamen5 examens

2 geslaagd van 5: te weinig examens voor een percentage

Meest gebruikte examenlocatie: Klazienaveen (Kruizemunt 30)

Bron: CBR open data (CC-BY 4.0), meetperiode okt 2025 - sep 2026. Tussentijdse toetsen en theorie-examens tellen niet mee als praktijkexamen. Categorieën met minder dan 5 examens krijgen geen eigen blok; ze tellen wel mee in de totalen hierboven. Een percentage tonen we vanaf 10 examens, omdat een percentage over minder examens weinig zegt.

Slagingspercentage over de tijd

Slagingspercentages zijn afkomstig van het CBR (open data, CC-BY 4.0) en gaan over het eerste examen. Doet een rijschool al haar praktijkexamens in één rijbewijscategorie, dan is het het cijfer van die categorie; bij een autorijschool die ook in een andere categorie examineert, is het het cijfer van rijbewijs B. Anders tellen de categorieën samen, en het label bij het cijfer zegt welke. Percentages op basis van minder dan 20 examens zijn statistisch minder betrouwbaar.

Reviews van Google

Peter van den berg

Peter van den berg

juni 2026

Een rijschool die klantgericht is met vakbekwame instructeurs (Dank Sharon en Wesley!). Ik kan ze van harte aanbevelen!

Manfred Harms

Manfred Harms

juli 2026

Fijne instructeurs (Rachid en Wesley) tijdens het behalen van het motor rijbewijs

N Mulder

N Mulder

juli 2026

Ik heb mijn C en CE gehaald via nijland. Leuke lessen en goede begeleiding gehad.

Jimmy Jimcale

Jimmy Jimcale

juni 2026

Top rijschool! Voor mijn BE-rijbewijs ben ik uitstekend begeleid door Nijland Rijscholen. Alles was duidelijk, professioneel en goed geregeld. In het bijzonder dank aan Sharon Nijland en Wesly Dijkstr...

Jeroen Reuvers

Jeroen Reuvers

november 2025

Rijschool Nijland is absoluut een aanrader voor iedereen die op een professionele en prettige manier wil leren autorijden. De rij-instructeurs zijn zeer bekwaam, hebben veel geduld en leggen alles hel...

Powered by Google. Alle Google Reviews worden ongewijzigd getoond.

Rijbewijscategorieën en prijzen

10 categorieën
ARijbewijs AVraag de prijs bij de rijschool
A1Rijbewijs A1Vraag de prijs bij de rijschool
A2Rijbewijs A2Vraag de prijs bij de rijschool
AMRijbewijs AMVraag de prijs bij de rijschool
BRijbewijs BVraag de prijs bij de rijschool
BERijbewijs BEVraag de prijs bij de rijschool
CRijbewijs CVraag de prijs bij de rijschool
CERijbewijs CEVraag de prijs bij de rijschool
DRijbewijs DVraag de prijs bij de rijschool
TRijbewijs TVraag de prijs bij de rijschool

Kerngegevens

Kerngegevens van Nijland Verkeersscholen B.V.
Slagingspercentage eerste examens (CBR, alle rijbewijzen)71,5%
Aantal eerste examens (CBR, alle rijbewijzen)966
Meest gebruikte examenlocatie (CBR)Emmen (Nijbracht 112)
Google-beoordeling4,5 sterren (70 reviews)
RijbewijscategorieënA, A1, A2, AM, B, BE, C, CE, D, T
Aanvullende opleidingen (CBR)Taxi-opleiding, ADR-opleiding, Code 95-opleiding
KvK-nummer92336558
Rijschoolnummer (CBR)1052H1

CBR-cijfers over de meetperiode oktober 2025 t/m september 2026. Bron: CBR open data (CC-BY 4.0).

Contactgegevens

AdresVastenow 93, 7885 AN Nieuw Dordrecht

Examenlocatie

Emmen (Nijbracht 112)

Meest gebruikte examenlocatie volgens CBR-cijfers over oktober 2025 t/m september 2026. Dit volgt uit de geregistreerde examens en is geen instelling van de rijschool.

Veelgestelde vragen (3)

Wat is het slagingspercentage van Nijland Verkeersscholen B.V.?

71,5% bij het eerste examen, volgens de officiële cijfers van het CBR, over alle rijbewijscategorieën samen waarin deze rijschool examens had. Dat cijfer is gebaseerd op 966 eerste examens in de CBR-meetperiode oktober 2025 t/m september 2026; herexamens tellen er niet in mee.

Welke rijbewijzen kun je halen bij Nijland Verkeersscholen B.V.?

Deze rijschool biedt opleidingen voor rijbewijs A, A1, A2, AM, B, BE, C, CE, D, T.

Waar is Nijland Verkeersscholen B.V. gevestigd?

Vastenow 93, 7885 AN in Nieuw Dordrecht. Rijlessen starten vaak op een adres in overleg, dus vraag na waar je opstapt.

Locatie

Deel uw ervaring met Nijland Verkeersscholen B.V.

Laatst bijgewerkt op

  • CBR-examencijfers: meetperiode oktober 2025 t/m september 2026
  • Google-beoordeling: laatst opgehaald bij Google op 23 oktober 2026